пʼятниця, 21 квітня 2017 р.Великдень: традиції світу


               

     У житті кожного християнина Великдень - свято особливо шановане та величне. Й не тільки тому, що приходить воно з утвердженням справжньої, квітучої та теплої весни, але й тому, що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри - над безнадією.
      Великдень відзначають у багатьох країнах світу. І в кожній країні у Великодню неділю накривають щедрий стіл.
     Про те, як святкують православний Великдень в Україні, ми всі добре знаємо. І з нетерпінням чекаємо Світлого Христового Воскресіння, щоб покуштувати традиційні паски та писанки.
    А от які особливості святкування Великодня в інших країнах світу діти дізнались 13квітня підчас віртуальної розвідки «Великдень: традиції світу». Бібліотекар Марія Гах разом з дітьми у віртуальній розвідці побували  у різних  країнах світу.
     У ході заходу присутні не лише поповнили свої знання цікавою інформацією, але й долучилися до культури різних країн Європи і світу . Наприклад, не всі знали, що в США існує весела традиція, коли батьки на Великдень ховають писанки та солодощі, а їхні діти мають віднайти їх. В Америці також дуже популярна великодня гра: катання яєць по похилому газону. Діти змагаються, хто далі і без зупинки зможе покатати своє яйце. У Німеччині великодні яйця «приносить» заєць, до того ж шоколадний. Це має символічний зміст. Заєць ще раз нагадує про весну і віддавна втілює плодючість. Ще одним символом Великодня є ягня, яке являє собою образ безневинно замученого Христа. Нині в Німеччині до Великодня випікають солодкі пироги у формі ягнят. В Індії люди виходять на вулиці на честь Воскресіння Христового і захоплено обсипають один одного кольоровим порошком, вітаючи зі святом. У Франції, коли на Великдень дзвонять у дзвони, прийнято обніматись та цілуватися на знак радості. Окрім традиційних по всій Європі молитов, в Італії існує традиція влаштовувати вистави театралізованого характеру. Ці постановки присвячені життю Христа, його стражданням, смерті і воскресінню. Кожному регіону Італії притаманні власні традиції святкування Великодня.Великдень у Греції– державне свято. Відмінна риса грецького Великодня – гучні всенародні гуляння, адже Грецька православна церква робить акцент не на стражданнях Христових, а на радості Його воскресіння. Святкування Великодня триває 40 днів до Вознесіння.Весь цей час віруючі вітають один одного словами «Христос воскрес!», а храми залишаються прикрашеними квітами і червоними крашанками.
      2017року  бібліотекар Рогізненської публічно – шкільної бібліотеки Марія Гах провела для учнів 3-4 класів  майстер – клас «Великоднє яйце».
    Бібліотекар  розповіла про значення малюнків – символів на розписаних яйцях. Ознайомила присутніх з різними способами прикрасити великоднє яйце: бісером, крупами, мереживом, нитками.
   Під час роботи бібліотекар  вела розмову про те, як до свята Великодня готувалися з давніх - давен , а учасники обмінювалися, як в їх сім'ях розкрашують писанки, прикрашають паски, та що кладуть у Великоднього кошика.
 Діти з великим задоволенням і захопленням прикрашали великодні яйця.
Тож нехай це Величне свято наповнить серця світлим почуттям надії та любові, дарує щастя, здоров`я та добро.

Немає коментарів:

Дописати коментар