неділя, 18 грудня 2016 р.

У Рогізному відкрито центр обслуговування громадян електронною інформацією

16 грудня став знаковим днем у житті громади села Рогізне Демидівського району. Саме в цей день було підведено підсумок у реалізації хорошої справи, яка принесе позитивні зміни у селі та допоможе покращити добробут його мешканців. Цієї п’ятниці свої двері відкрила відремонтована оновлена публічно-шкільна бібліотека, в якій тепер користувачі зможуть отримувати послуги зі зручностями і у комфорті.
У бібліотеці відтепер зявилось два робочих місця, обладнаних по останньому слову техніки персональними компютерами з доступом до мережі Інтернет. Також до послуг користувачів і принтер. До слова, Рогізне єдине село у Демидівському районі, де бібліотека має власний відео проектор. Тепер можна проводити освітні і виховні заходи на більш високому рівні. Силами волонтерів та активістів громадської організації «Сприяння розвитку села» було відремонтовано підлогу, укладено нове якісне покриття, проведено поточний ремонт приміщення – пофарбовано двері, стіни і стелю.
Таке солідне поповнення матеріально-технічної бази стало можливим завдяки участі у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад з проектом «Сучасна бібліотека – на потребу активної громади». Даний проект був поданий від Демидівської районної ради, голова якої, Радченко С. І., від самого початку запевнив у всебічній підтримці в реалізації задуманого та сприяв у наданні співфінансування з районного бюджету у розмірі 13,99 тис грн. В цілому бюджет проекту склав 44,801 тис грн. Керівником проекту став голова громадської організації «Сприяння розвитку села» Щербатюк С. М., якому вдалось за короткий час налагодити співпрацю між органами влади, громадою та місцевими фермерами і підприємцями. Саме завдяки консолідації зусиль і об’єднанню всіх зацікавлених сторін навколо спільної справи стало можливим успішно завершити задумане.
На урочисте відкриття бібліотеки завітали голова Демидівської райдержадміністрації Левшенюк Богдан, голова Демидівської райради Радченко Сергій, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Катерняк Наталія, директор КЗ «Демидівська централізована система публічно-шкільних бібліотек» Тимощук Валентина, представники районних ЗМІ. Відгукнулись і жителі села, всі хотіли побачити на власні очі оновлену бібліотеку. Особливо були приємно вражені місцеві школярі і студенти, адже раніше їм доводилось їхати в райцентр, щоб скористатись сучасними послугами. Тепер до послуг всіх жителів села центр обслуговування громадян електронною інформацією, де можна оперативно відшукати інформацію, перевірити електронну пошту, поспілкуватись з рідними з допомогою відеозв’язку, сплатити рахунки і багато іншого. Також була реалізована маленька мрія молоді – тепер у селі є зона вільного wi-fi, тому навіть у вихідні можна скористатись швидкісним інтернетом зі свого смартфона чи ноутбука. Бібліотека стане знову центром громадської активності, куди будуть тягнутись люди.
Варто відзначити активну участь громади села Рогізне у реалізації проекту. Молодь негайно відгукнулась на заклик і долучилась до виконання запланованих заходів, приймаючи посильну участь у ремонті приміщення. Найактивнішими волонтерами були Зеленчук Віктор, Короткевич Павло, Ясиновський Олександр, Засюк Микола та Зажицький Сергій. На відкритті їх було нагороджено пам’ятними подяками. Приємно було відчути підтримку місцевих фермерів і підприємців, які надали допомогу коштами – Лещишин Віктор, Теслюк Микола, Ткачук Богдан, Олійник Сергій, Канюк Олександр, Дорощук Ярослав та Іванюк Петро.
Відкриття бібліотеки дозволить провести ряд важливих заходів, серед яких і тренінги, і навчання для усіх зацікавлених жителів села. Висловлюємо сподівання, що успішна практика і здобутий досвід від реалізації проекту сприятиме об’єднанню громади для вирішення спільних проблем, пошуку нових можливостей та підвищення рівня громадянської активності.


Немає коментарів:

Дописати коментар